20.2 C
Brno
Středa, 24 července, 2024

Jak se vypořádat s otoky obličeje? 

Ranní otoky obličeje mohou mít různé příčiny. Kosmetologové a...

Syndrom dráždivého tračníku jako ženská populační nemoc?

Z celkového počtu populace trpící obtížemi provázející syndrom dráždivého tračníku,...

V Nosenu si můžete koupit oblečení známých osobností, přispějete na dobrou věc

Z nákupů oblečení můžete mít nejen radost pro samotný...

Kojit na veřejnosti lze, pokud máte vhodné oblečení

Matky malých dětí, kojící ženy, ten problém řeší neustále....

Deset hraček, které zvládnete vyrobit doma za pár centů

Někdy je nápad mnohem víc než forma a cena. Originální hračky, které podpoří rozvoj schopností dítěte, nemusíte nutně nakupovat. Některé zvládnete bez problémů vyrobit i doma.

Možná to znáte i vy. Doma máte sklad hraček, jejichž hodnota pomalu šplhá do výše průměrné mzdy na Slovensku, ale vaše ratolest se i tak nejlépe zabaví se dvěma plastovými skleničkami nebo šňůrkami do bot.

Rodiče stále častěji kladou důraz na to, aby se hračka nejen líbila, ale její používání plnilo i jiné než zábavné funkce. Takzvané moudré hračky si můžete vyrobit i doma a v některých případech vás to nemusí stát ani cent.

Domácí plastelína
Modelovací hmotu dokážete v kuchyni přivést na svět i vy. Receptů je mnoho, v zásadě se však moc neliší. Potřebujete: 2 šálky mouky, 2 lžíce oleje (může být olivový, slunečnicový, řepkový nebo kokosový), 1/2 šálku soli, 2 lžíce vinného kamene (dostat v potravinách, je to bezfosfátový prášek do pečiva), 1 a 1/2 šálku vařící vody. Všechny ingredience smícháte a plastelína je na světě. Pokud chcete, můžete vychlazenou plastelínu rozdělit na více částí a ty obarvit různými odstíny potravinářských barev tak, že gelovou barvu přidáte do těsta a pořádně uhnětete.

Tabule s geometrickými tvary
Stačí vám kus kartonu, pevnější látka, suchý zip a lepidlo. Velikost, tvary, barvy a umístění je jen na vás. Do výroby klidně zapojte i děti.

Kytara, která vám nebude drásat nervy
Pokud se chce příbuzenstvo pomstít rodičům, pořídí jim do domácnosti dětský hudební nástroj. Pokud improvizovanou kytaru vyrobíte z pečicí formy a gumiček, máte jistotu, že malý virtuos vás nepřipraví o sluch a pokud ho hra přestane bavit, formu a gumičky odložíte tam, kam patří a odvržená hračka se vám nebude povalovat po bytě.

Trénink jemné motoriky se stuhami
Chcete-li aby hračka dobře vypadala, můžete nakoupit pěkné barevné stuhy, ale účel splní ledajaké šňůrky, které se vám povalují po bytě. Do plastové nádoby udělejte pár děr, přes ně provlečte stuhy. Na obou koncích každé stuhy udělejte uzlík. Zda se bude dítě bavit tím, že bude stuhy a šňůrky jen tak potahovat, nebo se rozhodne je rozuzlit, je v zásadě jedno.

Pinball naopak
Při třídění odpadu můžete popřemýšlet io tom, jak využít věci odsouzené k vyhození. Papírové role z kuchyňských utěrek a toaletního papíru lze použít k sestrojení na takového pohlcovače dětské energie a pozornosti.

Hračka z pásků
Autorka hračky tvrdí, že její sedmnáctiměsíční dítě se s tímto výmyslem dokáže zabavit hodiny. Otevírání a zavírání klipů na opascích a posouvání kuliček má pozitivní vliv na jemnou motoriku dítěte. Stojí to za pokus.

Magnetické rybičky
Výroba této hračky vyžaduje více času a trochu nadšení pro šití. Látkové rybičky mají na konci připevněný kovový kroužek, díky kterému lze ulovit na udici s magnetem. Postupujte podle obrázkového návodu.

Lezecká stěna pro nejmenší
Pár dřevěných kostek na stěně dokáže zázraky. Nezapomeňte pod zeď položit matraci, aby se případné pády obešly bez následků.

Lodička z korkových zátek
Spojte korkové zátky gumičkou, ze párátka a kousku papíru nebo plastu vyrobte plachtu a dobrodružná plavba vanou může začít.

Vodní svět ve vaně
Možná máte doma odložené novodurové trubky a sifon, které jste koupili jen tak zkusmo a nepasovali pod umyvadlo. Pomocí věšáků s přísavkami sestrojíte v koupelně hotové vodní eldorádo.