2.7 C
Brno
Čtvrtek, 25 dubna, 2024

Jak se vypořádat s otoky obličeje? 

Ranní otoky obličeje mohou mít různé příčiny. Kosmetologové a...

Syndrom dráždivého tračníku jako ženská populační nemoc?

Z celkového počtu populace trpící obtížemi provázející syndrom dráždivého tračníku,...

V Nosenu si můžete koupit oblečení známých osobností, přispějete na dobrou věc

Z nákupů oblečení můžete mít nejen radost pro samotný...

Kojit na veřejnosti lze, pokud máte vhodné oblečení

Matky malých dětí, kojící ženy, ten problém řeší neustále....

Kojit na veřejnosti lze, pokud máte vhodné oblečení

Matky malých dětí, kojící ženy, ten problém řeší neustále. Jak se obléci tak, aby se dítě mohlo kojit rychle a pohodlně i na veřejnosti? Trička a halenky s větším výstřihem nevyhovují každé ženě a nehodí se ani pro každou příležitost.

Přestože by se matky za kojení na veřejnosti neměly stydět, část lidí ke kojícím ženám stále přistupuje jako k provokatérkám a jejich chování odsuzuje.

Tento problém by částečně mohlo vyřešit vhodně ušité oblečení, které umožňuje kojit kdykoli, ale ženě poskytuje možnost dělat to diskrétně.

Nejnovějším praktickým a vkusným příspěvkem do mateřské módy jsou trička značky The Milky Tee Company, která vytvořila Lauren Hampshireová, matka dvou dětí, která sama zápasila s problémem, jak se vedle kojení obléknout vkusně a prakticky.

Překážku se jí nakonec podařilo vyřešit jednoduchými bočními zipy na obou stranách trička. Po rozepnutí získává žena v oblečení dostatek prostoru pro to, aby z boku vybrala prs a nakrmila dítě.

Nápad vyrábět tento typ triček dostala poté, co se jí narodila druhá dcera a obě děti kojila současně.

„Byla jsem šokována, že v roce 2016 existuje tak málo věcí, které pomáhají maminkám kojit,“ řekla Hampshireová v promo videu, kterým chce zviditelnit svoji novou značku.

Uvádí zároveň, že jde o trička, která nijak jinak nesignalizují, že jsou mateřská a lze je nosit i po skončení kojení.

Mateřská móda vzniká i na Slovensku
Trička The Milky Tee Company by mohla zaznamenat celosvětový úspěch, protože oblečení vhodné ke kojení je stále okrajová záležitost.

Na potřeby matek reagují vlastní kolekcí i některé velké řetězce například H&M, ale jejich oblečení bývá obvykle určeno pro volný čas, jsou jednoduché a většinou bavlněné.

Chtějí-li ženy oblečení, které je zároveň elegantní, musí hledat alternativy.

Díru na trhu objevují i ​​slovenští výrobci, respektive výrobky, které se po podobných zkušenostech s nedostatkem vhodného oblečení na kojení rozhodli vytvořit vlastní kolekci, která by pomohla nejen in, ale i jiným ženám.

Příkladem je slovenská značka Mamika, která vyrábí pestré bavlněné trička s dvojitým výstřihem či elegantní oblečení značky Beauty Mutti, které se zaměřuje na výrobu halenek a šatů.