2.7 C
Brno
Čtvrtek, 25 dubna, 2024

Jak se vypořádat s otoky obličeje? 

Ranní otoky obličeje mohou mít různé příčiny. Kosmetologové a...

Syndrom dráždivého tračníku jako ženská populační nemoc?

Z celkového počtu populace trpící obtížemi provázející syndrom dráždivého tračníku,...

V Nosenu si můžete koupit oblečení známých osobností, přispějete na dobrou věc

Z nákupů oblečení můžete mít nejen radost pro samotný...

Kojit na veřejnosti lze, pokud máte vhodné oblečení

Matky malých dětí, kojící ženy, ten problém řeší neustále....

Neplánujete péct na Vánoce? Objednávat je třeba hned

Linecké koláčky a perníky nesmějí chybět. Bez medvědích tlapek a vanilkových rohlíčků by ani nebyly Vánoce. Na kolik eur vás obyčejně vyjde stůl plný vánočních dobrot?

Pokud nakoupíte vše, co by na svátečním stole podle slovenských zvyklostí mělo být, včetně slaných i sladkých pokrmů, v obchodě s potravinami necháte před Vánocemi nejméně 150 eur.

Nechte péct jiné
Sladké vánoční dobroty by vás měly vyjít podle Partners Group zhruba na 50 eur. Do této částky by se měl vejít nákup surovin na pět až deset druhů vánočního cukroví.

Kdo si nezakládá na tom mít doma plné plechy koláčků, může si je objednat. Na sociálních sítích a online bazarech nabízejí lidé trvanlivé vánoční cukroví již od září.

Soukromé cukrářce nebo cukráři, kteří za vás vybaví vánoční pečení, zaplatíte za kilogram koláčků od 15 eur do 18 eur v závislosti na regionu.

Obvykle jde o mix základních vánočních koláčků, jako jsou linecké kolečka, perníky, medvědí tlapky, vanilkové rohlíky, ořechové košíčky a grilážky, z každého po pár kusů. Čím dále od Bratislavy, tím je cena příznivější.

Někde is dovozem
Vyšší ceny mají cukrárny, které také přijímají objednávky na sladké vánoční dobroty. V cukrárně zaplatíte za kilogram koláčků kolem 30 eur. Obvykle si však může zákazník vybírat z více druhů.

V nabídce mívají kromě trvanlivého pečiva také krémové zákusky. Ty se prodávají častěji na kusy než na hmotnost, cena za jeden bývá kolem jednoho eura. V ceně objednávky bývá často i dovoz přímo domů ve vybraném termínu těsně před Vánocemi.

Na objednávání koláčků je právě nejvyšší čas. Cukrárny i soukromé cukrářky přijímají objednávky zhruba do poloviny prosince, některé i kratší. Ty vychycenější mohou mít už na konci listopadu kapacity naplněné.